Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Karkonosze i Góry Izerskie widziane ze wzgórz Trzebnickich

Karkonosze Karkonosze-Izerskie-13.01.2015 Karkonosze-Izerskie-26.08.2015 Karkonosze-Izerskie-opis

Zdjęcie przedstawia: Karkonosze i Góry Izerskie
Zdjęcie wykonane z: Wzgórza Trzebnickie, wzgórze 258 (bez nazwy)
Odległość: Śnieżka 110,2 km, Wysoka Kopa 123,4 km, Smrek 130,8 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2015.01.13, 2015.08.26
Autor: Krzysiek_S
Aparat: Minolta Dimage Z1

Podobne wpisy:

11 komentarzy

 1. Piotr_Long_Island pisze:

  Brawo. Dawno nie było nic z tamtej okolicy. Jest też jedna świetna miejscówka zpod Wysokiego Kościoła. Są chyba o ile pamiętam, zdjęcia na DO , ale przy dość kiepskich warunkach. Ostatnio byłem tam w lipcu i nawet przy dość sporym zamgleniu było widać zarysy Karkonoszy.

 2. szyszak pisze:

  tego samego dnia 13stycznia była najlepsza widoczność od lat i tego dnia zrobiłem śnieżke z parzynowa są zdjecia na DO i jest wiele innych zdjęć z tego dnia

 3. RadekW pisze:

  Ta panorama robi wrażenie, super strzał!

 4. Tucznik pisze:

  Dobrze widzieć że jeszcze ktoś jeździ na Wzgórza Trzebnickie. Najciekawsza obserwacja według mnie to Ostrzyca Proboszczowicka która złapała się chyba na 3 zdjęciu.

 5. Krzysiek_S pisze:

  @Tucznik – a owszem, złapała się, tylko że opis miałem już zrobiony na zdjęciu zimowym, gdzie jej nie ma.
  Czy jest najciekawsza? Według prostego kryterium dalekoobserwacyjnego, najciekawszy jest Smrek, ale o ile dobrze kojarzę, opracowałeś specjalny indeks trudności obserwacji. Może według niego Ostrzyca będzie faktycznie “lepsza” :).
  BTW, Wokół miejscówki wre teraz praca przy budowie drogi ekspresowej. Trzymajmy kciuki, żeby pozostała dostępna i nie straciła walorów widokowych. Można z niej bowiem zobaczyć znacznie więcej:
  http://chkw386.ch.pwr.wroc.pl/~strasbur/widoki/Wzgorza_Trzebnickie/Trzebnica/WTS-opis-23.09.2012-12.jpg

 6. Piotr_Long_Island pisze:

  @szyszak ja raczej wspominałem te zdjęcia z tej lokalizacji. https://dalekieobserwacje.eu/widok-na-sleze-i-g-sowie-z-m-wysoki-kosciol/ Pamięć mnie jednak zawiodła co do widoczności, bo panorama jest przepiękna.

 7. Tucznik pisze:

  @ Krzysiek_S – mi nie chodziło tu o odległość lub indeks trudności, raczej o to że pierwszy raz widzą na zdjęciach z tej okolicy Ostrzycę. Z moich miejscówek na Wzg. Trzebnickiech i na Wysoczyźnie Rościsławskiej jej niestety nie widać.

  Zobaczymy jak to będzie wyglądać po wybudowaniu ekspresówki A5 – jak postawią 6 metrowe ekrany dźwiękochłonne to może znacząco utrudnić obserwacje.

 8. Krzysztof pisze:

  Świetny wynik 🙂

 9. szyszak pisze:

  No prucz 13 stycznia nie było takiego dnia w całym roku ciekawostka chmura po lewej stronie śnieżki jest widoczna na moim zdjeciu Śnieżka z Parzynowa Bloki Wrocławskie Chorzów patrzący na pradziada ten dzień przejdzie do histori gdyż tego dnia wczyscy patrzyli na zachodzące słońce na tle sudet pozdrawiam

 10. vindi pisze:

  Tu znajdziecie mapy Wzgórz Trzebnickich, Izerów i Karkonoszy od Galileosa – http://goryiludzie.pl/mapy-online – do porównania panoram

 11. Ala pisze:

  Ale cudowny widok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *