Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Industrial KGHM ze Ślęży

01-panorama_200mm

03-Huta_Legnica

04_szyby

05_elektrocieplownie

02-panorama_500mm-opis

 

Zdjęcie przedstawia: Industrial obszaru Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi i Wzgórza Dalkowskie
Zdjęcie wykonane z: Ślęży
Odległość: EC Głogów 97,7 km, Szyb Św. Jakub 94,8 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2013.06.22
Autor: Tucznik
Aparat: Sony Alfa 100 + Sigma 70-300 mm, Orestegor 500 mm
Opis: autor

Podobne wpisy:

9 komentarzy

 1. gezeb pisze:

  Huta ze Słońcem w pasiakach przefajna 🙂 uwielbiam takie wschody i zachody kiedy wydaje sie że chmury nie dadzą nic zobaczyć a potem gdzieś tam miedzy nimi przebije sie swiatło .

 2. Marcin pisze:

  Na mapce jest błąd – EC Głogów leży w granicach miasta, a z mapy tego nie widać.

  Tak swoją drogą czy ktoś może mi powiedzieć, czy jest możliwe, żeby komin EC zobaczyć ze Śnieżki, czy jednak Głogów leży w zbyt wielkim dole i te 222 metry nic nie dadzą?

 3. Tucznik pisze:

  @Marcin – mapa jest dobra, obrazuje co widać na poziomie gruntu. A moim niedopatrzeniem że nie dodałem do kształtu EC Głogów. Ale zaraz to naprawię.

  Ze Śnieżki widać komin EC Głogów od około 70-75 m n.p.t. czyli widoczny powinien być 150 metrowy górny odcinek komina.

 4. gawain74 pisze:

  Coś zupełnie nowego 🙂 przynajmniej dla mnie, widok ze Ślęży w kierunku północno zachodnim

 5. rosim pisze:

  Brawo! Skąd masz poszczegolnych opis obiektów? Masz więcej zdjęć w tym kierunku? Szukam obiektów z lubuskiego z Sudetów, ze Ślęży raczej może załapać się maszt w Zimnej Brzeźnicy. Tak przy okazji to pomiędzy EC Lubin a Kopalnia Lubin coś widać, najwyraźniej na przedostatnim zdjęciu. Może są to wiatraki z farmy w Stypułowie niedaleko Kożuchowa?
  Swoja drogą – zdjecia z dalekich obserwacji mają bardzo dziwną perapektywę, bo jeśli spojrzeć na mapę, to kominy EC Lubin, EC Polkowice i EC (nieczynnej) Głogów powinny być niedaleko od siebie, a tutaj EC Głogów jest bardzo daleko “na prawo”.

 6. rosim pisze:

  W zasadzie najlepiej widać te niezidentyfikowane obiekty na zdjęciu nr 3.

 7. Tucznik pisze:

  @ gawain74 – już tyle nastukałem tych zdjęć ze Śleży, a jeszcze jest na nią po co jechać. Zostały jeszcze do sfotografowania Ople, Lubin, Legnica, no i Góra Św Anny której zawsze jakoś nie widać.

  @rosim – nad opisem obiektów głowiłem się codziennie ponad 2 tygodnie, właśnie z powodu tej perspektywy. Obiekty są w jednej linii ale w różnych odległościach, no i są do siebie podobne,a wycinek horyzontu bardzo mały. Ale w końcu kilkoma sposobami przetrawiłem całość. Tego dnia fotografowałem cały horyzont, więc i Ziemia Lubuska powinna się złapać. Odezwij się na astropolis to podeślę Ci zdjęcia i kilka pomysłów na dobre miejscówki do DO w lubuskim których ja raczej sam nigdy nie zbadam.

 8. Metody pisze:

  Czy ktoś posiada zdjęcia Wału Zielonogórskiego wypatrzonego z Sudetów?

 9. Wiban pisze:

  Trochę nazwy obiektów z kapelusza. Opisywane kopalnie Polkowice dolne i Polkowice mercus to odpowiednio wieże wyciągowe skipów Polkowice zachodnie i Polkowice Główne. BTW planuje kiedyś nocny nielegalny atak na szczyt elektrociepłowni Polkowice. Chłopy mówią że dobre widoki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *