Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

DEM

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy ze znajomych Ci miejsc widać dany obiekt? Dla przykładu czy ze swojego miejsca zamieszkania lub okolicznego wzniesienia zobaczysz Tatry, Sudety lub odległy nadajnik radiowo-telewizyjny?

Kashmir 3D to darmowa aplikacja przeznaczona do tworzenia bardzo realistycznych wirtualnych scenerii. Za pomocą tego narzędzia można bez posiadania specjalistycznej wiedzy w łatwy sposób przygotować krajobraz jeziora osadzonego wśród gór z odpowiednio dobranym oświetleniem i atmosferą. Dodatkowo Terragen pozwala na dowolne ustawienie kamer w celu wybrania najodpowiedniejszego miejsca do zrobienia “zdjęcia”. Gotowy projekt można zrenderować i zapisać w postaci pliku graficznego (BMP, TIFF, OpenEXR, SGI RGB) lub za pomocą skryptów eksportować do formatu video. Aplikację wykorzystywano między innymi do produkcji krajobrazów dla filmów, gier itp.


www.heywhatsthat.com to witryna, która pozwala na generowanie pokrycia pod względem widoczności online! Przykład wygenerowanego widoku zamieściliśmy poniżej.

5 komentarzy

 1. Piotrek pisze:

  Ściągnąłem program i mogę otworzyć pliki o rzszerzeniu “dim”, ale nic mi się nie pojawia, kiedy przez polecenie “Open map” próbuję wczytać pliki “hgt”.
  Czy używam jakiś złych opcji?

 2. merti pisze:

  Piotrze, a nie ma być czasem plik z rozszerzeniem *.dem ? Pliki *.hgt powinieneś mieć w jednym katalogu i przy otwarciu jednego reszta się dogra sama tylko musisz przesunąć widok świata na tej śmiesznej mapie obok na nas kraj.

 3. Kuba pisze:

  Czy zna się ktoś na tym programie dobrze?

 4. merti pisze:

  Warto by tu dopisać jeszcze dwie rzeczy: Udeuschle i TPE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *